Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com

 

więcej informacji:

 

opis:

 

To teatralno-piłkarska rozgrywka, która wydarzyć się może w każdej przestrzeni, zarówno na boisku pod blokiem, na scenie, w szkolnej klasie czy w Internecie. Spektakl pokazuje, że widowisko to nie tylko teatr, ale także mecz piłki nożnej i samo życie, które oprócz konieczności gry, łączy przestrzeganie nie zawsze określonych zasad.

 

Bohaterowie spektaklu – dwóch chłopaków i dziewczyna – grają w piłkę. Opowiadając o tym, co wydarzyło się na boisku, mówią o swoich marzeniach i ambicjach. W ich wyobrażeniach pojawia się postać Zlatana Ibrahimowicia – bezkompromisowego piłkarza, który jako młody zawodnik z uporem dążył do tego, by spełnić swoje marzenia. Tytułowy Zlatan jest idolem naszych bohaterów, a jego bramki –  strzelane „z czuba” – szczytem brawury. Podczas tej interpersonalnej rozgrywki na plan pierwszy wysuwa się refleksja o współpracy, zespołowości i rywalizacji.

 

Autorem tekstu i reżyserem spektaklu jest Tomasz Kaczorowski, którego dramat “z czuba albo #byćjakzlatanibrahimovic” powstał w ramach Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został opublikowany w 42. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży i nagrodzony w Konkursie na sztukę teatralną dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

Prapremiera spektaklu odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie, a przedstawienie do końca roku prezentowane będzie w Gnieźnie i okolicznych miejscowościach. Produkcja spektaklu została dofinansowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach Konkursu im. Jana Dormana.

 

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach narodził się  z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

 

 

Z CZUBA

albo #byćjakzlatanibrahimović

 

 

Teatr im. Aleksandra

Fredry w Gnieźnie

 

premiera:

20 września 2018,

SP nr 7 w Gnieźnie

 

tekst, reżyseria, koncepcja przestrzenie, opracowanie muzyczne:

Tomasz Kaczorowski

działania pedagogiczno-teatralne, dramaturgia:

Joanna Żygowska

kostiumy:

Agnieszka

Wielewska

 

 

obsada:

Kamila Banasiak

Jan Niemczyk

Michał Karczewski

 

 

inspicjent:

Jolanta Skawina

 

  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA