opis:

 

„Kocham Cię” to spektakl o miłości, dojrzewaniu, utracie, relacjach, który prezentujemy na naszej Małej Scenie, ale też w szkolnych klasach. Sztuka niemieckiego dramatopisarza Kristo Šagora opowiada o różnych odcieniach uczuć - pierwszych zakochaniach, rówieśniczych sympatiach, więzach rodzinnych. Przedstawienie o tym, co najważniejsze adresujemy do nastolatków i do wszystkich.

 

Julian kocha Lię - jest o tym przekonany. Lia nie odwzajemnia tego uczucia, ale jednocześnie nie chce, żeby Julian stracił wiarę w miłość - tym bardziej, że właśnie dowiedziała się, że jego rodzice się rozwodzą. A może raczej zdaje sobie sprawę z tego, jak skomplikowanym uczuciem jest miłość?

 

Julian i Lia podejmują teatralną grę - przy pomocy różnych tkanin (kocy, obrusów, fragmentów materiałów) aranżują sytuację i tworzą konkretne miejsca i bohaterów. Prostymi gestami wcielają się w różne postacie, dzięki którym dowiadują się więcej na temat różnych rodzajów miłości. Ich trwające 45 minut spotkanie staje się okazją do przyglądania się długoletnim związkom, które trwają i takim, które kończą się rozwodem, miłości do świnki morskiej, lodów cytrynowych i… zbierania kasztanów.

 

No właśnie: bo jak to jest z tą miłością? Może trwać wiecznie? Kocha się tylko na chwilę? A może… to znacznie bardziej skomplikowane?Czy Julianowi i Lii uda się zrozumieć istotę miłości?

 

Spektakl „Kocham Cię” możemy przedstawiać w formule „teatru w klasie” — modelu działania bardzo rozpowszechnionego w Niemczech. Szkolna klasa staje się sceną, na której występuje niewielka liczba aktorów — najczęściej to jedna lub dwie osoby. Kameralna przestrzeń ułatwia kontakt między występującymi i oglądającymi. Prezentacja spektaklu w przestrzeni znanej młodym sprawia, że teatr staje się czymś naturalnym i bliskim. Teksty dla teatru w klasie zwykle podejmują ważne kwestia społeczne lub problemy, z którymi mierzy się młodzież. Celem takich projektów jest zbudowanie okazji do rozmowy na podejmowany temat — dlatego spektaklowi zawsze towarzyszą warsztaty, których celem jest omówienie i pogłębienie wątków poruszonych w przedstawieniu. Spektakl przeznaczony dla uczennic i uczniów klas 7 i 8, w połączeniu z warsztatem trwa 2 godziny lekcyjne.

 

 

KOCHAM CIĘ

 

 

Teatr Komedia

w Warszawie

 

premiera:

31 marca 2023,

 

autor

Kristo Šagor

tłumaczenie:

Iwona Nowacka

reżyseria:

Tomasz Kaczorowski

kostiumy:

Agnieszka

Wielewska

muzyka:

Miłosz Sienkiewicz

produkcja:

Robert Ostolski

 

 

 

obsada: 

Olga Nowicka

Mikołaj Bańdo

 

 

  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com