Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com

 

opis:

 

Spotkania dorosłych widziane z perspektywy dzieci są koszmarnie nudne. Mały Staś Witkiewicz ma dość! Nie chce kolejny raz słyszeć „nie nudź!”, kiedy to właśnie w świecie dorosłych jest nudno… i to jak!… Jak radzą sobie z tym obdarzone niezwykłą wyobraźnią DZIECI? Przetwarzają tę nudę i konwenanse w nieskrępowany świat pełen kolorów – w zabawę.

fragmenty recenzji:

"Spektakl, w duchu Witkacego, jest mistrzostwem formy! Już odsłonięcie kurtyny, niczym przełknięcie magicznego eliksiru, przenosi widza w świat dziecka - ciasny, zamknięty i skupiony na fragmencie zbyt szerokiej do ogarnięcia rzeczywistości. Scenografia od razu wymusza zmianę perspektywy spojrzenia. Scenę wypełniają olbrzymie nogi stołu i fragment zwisającego obrusu spod którego, do swojego świata fantazji, zaprasza jedynak - ośmioletni Staś Witkiewicz."

 

"Spektakl jest mistrzowskim dopracowaniem zastosowanych form. Każdy z trzech prezentowanych dziecięcych dramatów Witkacego, jest wysmakowanym i inteligentnym połączeniem charakteru, artyzmu autora ze współczesną wiedzą o artyście."

 

"Przemyślana, doskonale dobrana forma przedstawienia "Karaluchów", przy współgrającej z akcją i potęgującej wrażenia muzyce Miłosza Sienkiewicza, pogłębia stopień onirycznego zanurzenia w świat wydarzeń przedstawionych na scenie. Za pomocą rzutników i przeźroczy, poznajemy świat wyobraźni Kalunia, który łączy świat baśni z rzeczywistością realną."

 

"Scenografia, kostiumy, muzyka i "chwyty formalne" (o których pisał dorosły już Witkacy - artysta, estetyk, twórca teorii Czystej Formy) przenoszą widza w inny wymiar (czas i miejsce) i narzucają przyjęcie zapomnianej już perspektywy "spod" przypominając, że najciekawsze i najbardziej tajemnicze jest zawsze to, co znajduje się pod spodem i jest często niezauważane."

 

Justyna Borkowska, W duchu Witkacego, 

Akademia Pomorska w Słupsku, 26-06-2017 

 

 

"Bohater, brawurowo zagrany przez Mateusza Krzyżewskiego, ucieka z rodzinnego spotkania w świat wyobraźni. Tam, również przy udziale rodziców, granych przez Annę Rau i Macieja Gierłowskiego, kreuje opowieści, które następnie ukazane są widzom w bardzo atrakcyjny, multimedialny sposób. Ale kamera i rzutniki to tylko dodatek do reżyserskich pomysłów inscenizacyjnych."
 

Daniel Klusek, Witkacy również dla młodszej publiczności,

Głos Pomorza nr 149, 29-06-2017

 

 

"Reżyser podszedł wszechstronnie do języka teatralnego, proponując barwne opowieści z wykorzystaniem projektora (...), z użyciem kamery wideo, masek, pacynek, marionetek. Szczególnie podążająca za bohaterami kamera pozwoliła na dekonstrukcję świata przedstawionego, pogłębiając wrażenie teatru w tearze."
 

Katarzyna Wysocka, Piotr Wyszomirski,

Jubileuszowa sobota w teatralnym Słupsku,

Gazeta Świętojańska, 28-06-2017

OPOWIEŚCI

SPOD STOŁU,

 

czyli absurdalny

świat Stasia Witkiewicza.

 

 

Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

prapremiera:

24 czerwca 2017

 

Spektakl inspirowany  młodzieńczymi dramatami Witkacego.

 

adaptacja:

Mariusz Babicki

reżyseria:

Tomasz

Kaczorowski

scenografia, kostiumy, plakat:

Agnieszka

Wielewska

muzyka:

Miłosz Sienkiewicz

 

 

obsada:

Anna Rau,

Maciej Gierłowski,

Mateusz Krzyżewski

Marek Huczyk (głos)

  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA