Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com

 

opis:

 

„Chimery Afanasjewa” to opowieść trzech Pierrotów, którzy uciekając od opresyjnej rzeczywistości biurowej, podążają za zgiełkiem wojny, przygotowując widowiska grane w garnizonach dla rozrywki żołnierzy. Nad ich głowami świszczą kule, niedaleko eksplodują bomby, a oni wyciągają swój przenośny teatrzyk. Ich opowieści są tylko przystankiem w wiecznej wędrówce przez zgliszcza, śmietniska i biurowce wszędzie tam, gdzie tlą się konflikty zbrojne.

 

Materiał promujący Teatru na Plaży:

 

 

fragmenty recenzji:

 

"Scenografka Agnieszka Wielewska wykorzystała w spektaklu stare przedmioty – chomąto, żeliwny kociołek czy wspomnianą już komodę. Tworzy to ciekawy, trochę sentymentalny klimat. Wysmakowane plastycznie, choć proste, są lalki. Dużo uroku ma postać wykonana z wieszaka, balonu wypełnionego helem i butów oraz jej dzieci – przenoszone w walizce nogi ze sznurów, również zakończone bucikami (historia o panu Franciszku zaprzyjaźnionym z własnym cieniem)."

 

Agnieszka Domańska, Dryfując na morzu fantazji,

Teatralia, 16-05-2016

"(...) na słowa pochwały zasługują scenografia oraz kostiumy Agnieszki Wielewskiej, która w sposób bardzo plastyczny uchwyciła klimat prozy Jerzego Afanasjewa. Najciekawszym pomysłem okazała się druciana marioneta z balonową głową."

 

Katarzyna Wysocka, Majówkowe Afanasjewo,

Gazeta Świętojańska, 08-05-2016

 

"Wszystkie opowiadania i cały spektakl naznaczone są piętnem wojny, obecnej, a także doświadczanej przez bohaterów spektaklu. Choć to ucharakteryzowane czarno-biało postaci w zabawnych strojach, nikomu ani przez moment nie jest do śmiechu. Pierroci snują się po nieco zagraconej przestrzeni, wyznaczonej okręgiem usypanej ziemi, przywodzącej na myśl prowizoryczne wojskowe obozowisko (ciekawa scenografia Agnieszki Wielewskiej)."

 

Łukasz Rudziński, Pierroci w odmętach historii,

Trojmiasto.pl, 02-05-2017

 

 

 

CHIMERY AFANASJEWA

 

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Teatr Na Plaży w Sopocie

(koprodukcja)

 

premiera:

1 maja 2016,

Teatr Na Plaży w Sopocie

 

scenariusz, reżyseria

i opracowanie muzyczne:

Tomasz Kaczorowski

dramaturgia:

Mariusz Babicki

scenografia, kostiumy:

Agnieszka Wielewska

 

obsada: 

Edyta Janusz-Ehrlich, Jacek Gierczak,

Wojciech Stachura

  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA