Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com

 

25 lipca 2019

Wystawa "Miasto i Sen"

26 lipca - 18 sierpnia 2019

 

Patronat honorowy: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Organizatorzy: Galeria Miejska w Częstochowie, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie / Wydział Malarstwa / Katedra Edukacji Artystycznej

Scenariusz, aranżacja wystawy, kurator: prof. Adam Brincken

Koordynacja wystawy: dr Katarzyna Pająk

 

 

26 lipca w stalowowolskim Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż wystawy zbiorowej MIASTO I SEN z cyklu 10 x INACZEJ. Na ekspozycji są zaprezentowane prace czterech młodych artystek, absolwentek krakowskiej ASP: Joanny Kałdan, Agnieszki Wielewskiej, Natalii Buchty i Barbary Iwańskiej. Kuratorem jest prof. Adam Brincken, znany i ceniony artysta, nauczyciel akademicki i wykładowca.

 

 

Wystawa MIASTO I SEN to spotkanie z osobną, odmienną, różnorodną, w jakiejś mierze bliską sobie nawzajem sztuką czterech młodych artystek. Jej cechą jest szczególny rodzaj dystansu do świata i ludzi a może bardziej przyglądania mu się z perspektywy czasu, pamięci, odległości i przestrzeni. A na dodatek, przy tych wymienionych cechach, atmosferą całości wydaje się być oczekiwanie, obawa, lęk, emocje i zamyślenia.

 

Namalowany pejzaż miasta z ludźmi, którzy przechodzą obok siebie zabiegani codziennością. Są w obrazach JOANNY KAŁDAN odrębni, może nawet samotni, pozbawieni szansy spotkania, rozmowy, przyjaźni. Dziwnie na jej płótnach zespoleni geometrią, może nawet gorsetem porządku formy, który przecież sami swoim życiem stworzyli. Miasta i ludzie AGNIESZKI WIELEWSKIEJ są na ogół ciepłe nawet wówczas gdy wymyka się pamięci czyjaś postać coraz bardziej zatarta odchodząc w przestrzeń pozamaterialną. Żywi są pojedynczym radosnym spotkaniem. To ty i ja. Nasze z sobą dobre przeżywanie siebie i świata nawzajem. NATALII BUCHTY zwierzęta, rodzina z fotografii, ktoś bliski i erupcja potęgi natury. Jej wielobarwności i ornamentyki kształtów. Zabawność, aż po gorzką groteskę i namiętność. W pamięci ? teraźniejszości ? i z pytaniem ; czy coś z tego zostanie, czy zniknie, poumyka? Sny czy jawa ? BARBARY IWAŃSKIEJ to światy i historie niby prawdziwe, i jak to w sztuce ; pozakrywane, nie wprost. Tu znów ona sama, na ogół swój własny dla siebie model, prowadzi przed naszymi oczami rozległą narrację o ogrodach, zarastaniu, chwilach uniesień i… przemijaniu. Nie ma na tej wystawie ostentacji i feministycznych, tak modnych dziś, rewolucyjnych czy społecznych haseł. Bo o czym innym jest ona. W każdym tu spotkaniu z rysunkiem, monotypią, kolażem, obiektem, kameralnym i wielkoformatowym płótnem, instalacją zostajemy sami i… mamy czas na zastanowienie i kontemplację.

 

Adam Brincken, kurator wystawy

 

 

więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/3477106005640196/


 

 

 

 

Wystawa w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli
  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA