Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com

 

04 października 2018

Agnieszka Wielewska / Epifanie codzienności
Wernisaż: 4.10.2018, godz. 19:00
Wystawa: 4.10 - 21.10.2018


Wystawa Epifanie codzienności jest zbiorem obrazów zbudowanych przez światło, bliskich kontemplacji i jednocześnie abstrakcyjnych w swoim wyrazie.


Pokryte laserunkami echa malarstwa Giovanniego Bellininiego, ukłon ku obrazom Edwarda Hoppera -horyzontalne malarstwo Agnieszki Wielewskiej, Jej tak zwane- długie obrazy- przybliżają percepcję i postrzeganie chwili, to kadry stroniące od dynamiki. Adam Brincken określił malarstwo Wielewskiej jako obrazy ułożone i uporządkowane. Rzeczywiście obrazy emanują spokojem, są harmonijną kompozycją- czasem opowiadają o architekturze danej przestrzeni, innym razem skupiające się na sylwetce ludzkiej, zatopionej w świetle.


Tytułowe Epifanie stanowią opowieść o codziennej krzątaninie, o obserwacji otaczającego nas świata. Przeszklone ściany biurowych molochów, innym razem taras i plastikowe krzesła, znowu fasady i ukryte za nimi ogrody z leżakami. Kompozycje utrzymane w duchu malarstwa Davida Hockneya a innym razem Edwarda Hoppera są hołdem dla malarstwa zakorzenionego w XX wieku. Obrazy nie są jednak tylko cytatem czy inspiracją wielkimi poprzednikami – są odważne dlatego, że dotykają pola sztuki teoretycznie domkniętego- pejzażu miejskiego i interpretują ten obszar na nowo.

 

Agata Nowosielska

https://www.facebook.com/events/309488032967285/
 

 

„Zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska"'

 

więcej informacji:

https://kultura.trojmiasto.pl/Agnieszka-Wielewska-Epifanie-codziennosci-wernisaz-imp466890.html

https://www.facebook.com/events/309488032967285/

Wystawa malarstwa 
w Galerii Żak 
w Gdańsku
  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA