Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT:     

aga.wielewska@gmail.com

 

16 listopada 2020

 

Obrazy Agnieszki Wielewskiej można obejrzeć w VR Galeria – Muzeum Młodych z Krakowskiej Akademii.
 
Galeria jest  projektem Fundacji Muzeum Wojciecha Weissa i Zofia Weiss Gallery zrealizowanym w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci" dla uczczenia 70 rocznicy śmierci Wojciecha Weissa.
 
Pomysł Wirtualnej Galerii – Muzeum powstał w obliczu nowych wyzwań jakie wniosła do naszego świata globalna pandemia. Dzięki wymuszonej sytuacji okresowego zamknięcia dla publiczności w połowie marca 2020 roku naszej stacjonarnej galerii, podjęliśmy działania otwierające nieograniczoną przestrzeń promocji naszych artystów, poprzez całkowite wejście w przekaz wirtualny.
 
Obserwując dokonujące się już od lat przemiany na międzynarodowym rynku sztuki, tj. odejście od formuły galerii w czterech ścianach na rzecz galerii bez ścian, odpowiadamy naszym projektem, na rodzące się zjawisko,w którym świat sztuki nieodwracalnie przenosi się do rzeczywistości wirtualnej.
 
Dzięki aplikacji VR znikają bowiem wszelkie bariery. Galeria staje się dostępna dla użytkowników 24h/dobę, koneserzy sztuki mogą oglądać kolekcję galerii z dowolnego miejsca na świecie, bez wychodzenia z domu.
 
 
Więcej informacji:
 
 
 
(o obrazach Agnieszki Wielewskiej opowiada Zofia Weiss od 30tej minuty filmu)
 
 

 

VR 
GALLERY 


  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA