Your e-mail
Your message
send
send
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

CONTACT                  

aga.wielewska@gmail.com

 

description:

 

Adult encounters seen from a child's perspective are dreadfully boring. Little Stas Witkiewicz (Witkacy) has enough! Do not want to hear again "do not bore!", when it is in the adult world is boring... How do children with an extraordinary imaginatio deal with this? They make this boredom and convention in an unforgettable world full of colors - in fun.

 

fragments of reviews:

"Spektakl, w duchu Witkacego, jest mistrzostwem formy! Już odsłonięcie kurtyny, niczym przełknięcie magicznego eliksiru, przenosi widza w świat dziecka - ciasny, zamknięty i skupiony na fragmencie zbyt szerokiej do ogarnięcia rzeczywistości. Scenografia od razu wymusza zmianę perspektywy spojrzenia. Scenę wypełniają olbrzymie nogi stołu i fragment zwisającego obrusu spod którego, do swojego świata fantazji, zaprasza jedynak - ośmioletni Staś Witkiewicz."

 

"Spektakl jest mistrzowskim dopracowaniem zastosowanych form. Każdy z trzech prezentowanych dziecięcych dramatów Witkacego, jest wysmakowanym i inteligentnym połączeniem charakteru, artyzmu autora ze współczesną wiedzą o artyście."

 

"Przemyślana, doskonale dobrana forma przedstawienia "Karaluchów", przy współgrającej z akcją i potęgującej wrażenia muzyce Miłosza Sienkiewicza, pogłębia stopień onirycznego zanurzenia w świat wydarzeń przedstawionych na scenie. Za pomocą rzutników i przeźroczy, poznajemy świat wyobraźni Kalunia, który łączy świat baśni z rzeczywistością realną."

 

"Scenografia, kostiumy, muzyka i "chwyty formalne" (o których pisał dorosły już Witkacy - artysta, estetyk, twórca teorii Czystej Formy) przenoszą widza w inny wymiar (czas i miejsce) i narzucają przyjęcie zapomnianej już perspektywy "spod" przypominając, że najciekawsze i najbardziej tajemnicze jest zawsze to, co znajduje się pod spodem i jest często niezauważane."

 

Justyna Borkowska, W duchu Witkacego, 

Akademia Pomorska w Słupsku, 26-06-2017 

 

 

"Bohater, brawurowo zagrany przez Mateusza Krzyżewskiego, ucieka z rodzinnego spotkania w świat wyobraźni. Tam, również przy udziale rodziców, granych przez Annę Rau i Macieja Gierłowskiego, kreuje opowieści, które następnie ukazane są widzom w bardzo atrakcyjny, multimedialny sposób. Ale kamera i rzutniki to tylko dodatek do reżyserskich pomysłów inscenizacyjnych."
 

Daniel Klusek, Witkacy również dla młodszej publiczności,

Głos Pomorza nr 149, 29-06-2017

 

 

"Reżyser podszedł wszechstronnie do języka teatralnego, proponując barwne opowieści z wykorzystaniem projektora (...), z użyciem kamery wideo, masek, pacynek, marionetek. Szczególnie podążająca za bohaterami kamera pozwoliła na dekonstrukcję świata przedstawionego, pogłębiając wrażenie teatru w tearze."
 

Katarzyna Wysocka, Piotr Wyszomirski,

Jubileuszowa sobota w teatralnym Słupsku,

Gazeta Świętojańska, 28-06-2017

OPOWIEŚCI

SPOD STOŁU,

 

czyli absurdalny

świat Stasia Witkiewicza.

 

 

Teatr Lalki Tęcza w Słupsku

opening night:

24 VI 2017

 

The play inspired by Witkacy's youth drama.

 

adaptation:

Mariusz Babicki

direction:

Tomasz

Kaczorowski

Set design, costumes, poster:

Agnieszka

Wielewska

music:

Miłosz Sienkiewicz

 

 

cast:

Anna Rau,

Maciej Gierłowski,

Mateusz Krzyżewski

Marek Huczyk (voice)

  1. pl
  2. en

AGNIESZKA WIELEWSKA